Створення декоративних образів тварин у техніці оригамі

Поширте,будь ласка:

Відкритий урок образотворчого мистецтва в 5 класі.

Т.В. Паляниця, учитель образотворчого мистецтва, НВК №3 м. Шепетівка

Тема:  “Створення декоративних образів тварин у техніці оригамі”.

Мета: Сформувати навички згортання фігурки тварин з аркуша паперу; сформувати основні прийоми роботи в техніці оригамі.

Розвивати асоціативне мислення; стимулювати творчу думку.

Виховувати інтерес до художнього бачення краси оточуючого світу, любов до тварин.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: блок-схеми виконання паперового кота, зразки робіт з оригамі, фломастери, папір, олівці, ножиці, клей.

Очікуваний результат: виконання кота у техніці оригамі.

 

Хід уроку
I. Організаційний етап.

– Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок! А урок наш сьогодні буде незвичайним, цікавим і пізнавальним. На уроці нам будуть потрібні: голова – ми будемо думати, очі – ми будемо дивитись, вуха – слухатимемо, губи  – будемо говорити, усміхатися, відповідати, руки – будемо творити.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Актуалізація опорних знань.

– Тема сьогоднішнього уроку – створення декоративних образів тварин у техніці оригамі.

– Спробуємо сформувати навички згортання фігурки тварини з аркуша паперу. Засвоїмо основні прийоми роботи в техніці оригамі. Будемо розвивати асоціативне мислення, моторику пальців, виховувати інтерес до краси оточуючого світу.

– Ви вже трішки знайомі з цією технікою. Пригадаймо, що означає слово “оригамі” і звідки до нас прийшло це мистецтво?

2. Мотивація навчальної діяльності.

– Оригамі – це японське мистецтво складання різних фігурок з паперу. Винахідником паперу був китайський геній Цай Лунь. Уперше він виготовив його з гілок бамбуку і довгі роки під страхом смерті китайці охороняли таємницю створення білого аркуша. А ось в Японій папір почали виготовляти в 6-му столітті, використовуючи для цього кору дерева шовковиці. Японія нам подарувала мистецтво оригамі. Ще в 12-му столітті записки, складені у формі метелика, журавлика, квітки, були символом дружби та висловлення поваги. Хист згортання аркуша паперу став однією з ознак гарної освіти та вишуканих манер.Японці ототожнювали слово “Бог”, “Папір”, які звучали однаково.

– Сьогодні ми також приєднаємось до шанувальників оригамі й виконаємо практичну роботу. Розглянемо декоративні образи відомих тварин.

– Особливість паперових моделей у тому, що вони не мають дрібних деталей і показують загальний вигляд.

– Ось у чому полягає мистецтво чарівного перетворення аркуша паперу на іграшку. А такий чарівник – ти сам.

– То ж сьогодні ми перетворимо папір на відомого домашнього друга – кота Васька.

IMG_5575

III. Сприйняття навчального матеріалу.

Практична робота.

1. Повторення правил ТБ при орботі з ножицями.

2. Складання голови кота.

3. Складання тулуба й хвоста кота.

4. Робота з технологічними картками.

5. Промальовування деталей.

6. Підбір фону.

IMG_5581

Фізкультхвилинка

 

IV. Осмислення й узагальнення знань.

(Інтерактивна вправа “загадкові слова”)

– А ось відомий смугастий котик Матроскін пропонує вам перевірити себе і розгадати зашифровані слова:

1) мистецтво складання паперу без використання ножиць та клею (оригамі);

2) батьківщина техніки оригамі (Японія);

3) матеріал, з якого виготовляють аплікацію (папір);

4) фігура, з якої починається виготовлення оригамі (квадрат);

5) який вид мистецтва, як і паперопластика, має об’ємну форму (скульптура)

 

V. Аналіз робіт учнів. Оцінювання.

IMG_5585

VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.